Nyári bőrápolási tanácsok

Ugye nem szeretnél egy gondtalan, élményekkel teli nyár után a bőrödön szaruképzési, szőrnövekedési és pigment rendellenességekkel szembesülni?

A bőr a legkiterjedtebb méretű szervünk, fő funkciói:
– A külvilág érzékelése a tapintás révén.
– A testhőmérséklet verejtékezés általi szabályozása.
– Oxigén be- és széndioxid kilégzése.
– Méreganyagok eltávolítása a pórusokon át.

Beautiful woman laying near the ocean and taking sunbath

A sima bőrfelszín alatt izzadságmirigyek, szőrtüszők, faggyúmirigyek stb. találhatók. A bőrünk nagyon érzékeny szerv, hiszen azonnal reagál a környezetünkben bekövetkező változásokra!

Csak tökéletesen kitisztított bőrt napoztassuk, mert a komedók (mitesszerek, pattanások) beleéghetnek a bőrbe és kialakulhat a bőrgyulladás.
Közvetlen gyantázás, kozmetikai tisztító kezelés után ne menjünk napra!
Fokozatosan lehet a bőrt és a szervezetet hozzászoktatni a napfény ibolyántúli sugaraihoz.

5-10 perccel, félárnyékban szabad kezdeni a napozást és 5-5 perccel növelni. Bőrtípustól függően naponta 30 perctől-1,5 óra hosszat tanácsos napozni, de 10-15 óráig inkább válasszuk az árnyékot! De azt is vegyük figyelembe, hogy minél közelebb vagyunk az egyenlítőhöz, annál jobban érnek bennünket a napsugarak. A nagy vízfelület, a szikla, a homok is visszaverheti az égető sugarakat.

Mindig használjunk természetes alapanyagú, bőrtípusunknak megfelelő faktorszámú fényvédőt, az arcon és az egész tesfelületen.
A vízálló termékek előnyösebbek, hiszen tovább maradnak a bőrön.

Fontos a szervezet folyadék és só szintjének pótlása! Igyunk citromos, enyhén sós vizet! Különösen hatékony az ionizált lúgos víz fogyasztása, mely egyidejűleg szomjat olt, lúgosít, szabadgyök fogó, feltölt oxigénnel és ásványokkal.

A külső védelem mellett, ne feledkezzünk meg a belső védelemről sem, fogyasszunk sok gyümölcsöt, zöldséget, illetve pótoljuk a veszteséget komplex vitamin- és ásványi anyag kiegészítőkkel. Napozáskor TILOS!

Maradandó nyomot hagyhat a hámlasztó krémek, a napozószer és parfüm egyidejű, napozás előtti használata. Parfüm helyén világos folt keletkezhet.
Soha ne napozzunk sminkkelt bőrrel! Dermatitis és allergiás folyamatok elindítója lehet.

leegesFényérzékenyítő anyagok:
parfüm, antibiotikumok, retinol, orbáncfű gyógytea.

Napozás után, leégés esetén:
A bőr tisztítására használjunk természetes készítményeket, melyek bőrvédő és nyugtató hatását azonnal megtapasztalhatjuk.
Hidratálás, nyugtatás aloe vera, A- és E-vitamin tartalmú krémek, kamilla, körömvirág, búzacsíraolaj, túró, tejföl…

Természetes fényvédők:
Organikus eredetű C- és E-vitamin (belsőleg fogyasztva és külsőleg krémekben), szezámolaj, paradicsom magjából, vadgesztenyéből kivont hatóanyagú készítmények, kakaóvaj…

Mit jelent faktorszám?
Ez a szám mutatja meg, hogy az adott fényvédő alkalmazása mellett hányszor több ideig tartózkodhatunk a napon leégés nélkül. Például a legérzékenyebb bőrű ember körülbelül 5-7 perc alatt ég le védelem nélkül a napon, ez az idő egy 15-ös faktorszámú készítménnyel 75–105 perc közé növelhető. Minél magasabb a faktorszám, annál nagyobb biztonságot nyújt.
Nézz körül a Biola fényvédői között!

Bőrtípusok:
A napozáshoz még nagyon fontos tudni, hogy milyen bőrtípusba tartozunk, hiszen ez határozza meg, hogy alapvetően hány percig nem káros a bőrünkre a nap.

A bőrgyógyászok négy típust különböztetnek meg.
1. Nagyon érzékeny: világos, szeplős bőr, szőke vagy vörös haj, kék vagy zöld szem. 5-10 perc alatt leéghetsz, ha ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezel, ezért inkább kerüld a vakító napsugarakat, árnyékban is friss színt szerezhetsz!
2. Érzékeny: világos bőr, szőke haj, kék vagy zöld szem. Az ilyen alkatok 10-20 percet tudnak napon tölteni, szintén nem lesznek soha feketék, de halvány barnaság már ennyi idő alatt is elérhető.
3. Normál érzékenységű: sötét haj, barna szem. Jól le tud barnulni, 20-30 percet is eltölthet a napon, de azért neki is szüksége van fényvédőkre.
4. Nem érzékeny: sötét haj és szem, olíva árnyalatú bőr. Nagyon gyorsan színe lesz a napon, és rögtön barnul. 40 percig is kint süttetheti magát gond nélkül, de azért itt sem szabad elfelejteni a naptejet, hiszen lehet, hogy nem ég meg, de később azért bőrproblémái adódhatnak!

Amennyiben már meglévő anyajegynél bárminemű elváltozást vagy érzékenységet tapasztal, haladéktalanul fodulj bőrgyógyász szakorvoshoz!

Bio kozmetika
képekben

Jelentkezz be most

on-line:

Kérdésed van? Visszahívunk.

Adatkezelési tájékoztatást elfogadom

10 + 15 =