Amiket mi nagyon kerülünk…
Káros, kockázatos anyagok a kozmetikumokban

mreg

Mérgezés amiről a reklámokban nem beszélnek!
A bőrünkön keresztül kétszer több káros anyag szívódik fel mint a gyomrunkban és ha így állunk, akkor kevesebb kockázatot jelent, ha arckrémünket nem a bőrünkre kenjük hanem megesszük!

Ugye ez elgondolkodtató!

Káros anyagok vannak a legtöbb kozmetikumban, de ezeket érdemes kerülni!

 

mreg

Mérgezés amiről a reklámokban nem beszélnek!
A bőrünkön keresztül kétszer több káros anyag szívódik fel mint a gyomrunkban és ha így állunk, akkor kevesebb kockázatot jelent, ha arckrémünket nem a bőrünkre kenjük hanem megesszük!

Ugye ez elgondolkodtató!

Káros anyagok vannak a legtöbb kozmetikumban, de ezeket érdemes kerülni!

 

Legkárosabb anyagok a kozmetikumokban:

Kőolajszármazékok :
A kőolaj előállítási mellékterméke, rengeteg van belőle és nagyon olcsó, előszeretettel használja a kozmetikai-gyógyszer ipar. Az ásványi olajok filmréteget képeznek a bőrön és gátolják a bőrlégzést és az oxigén hiány a bőr működését gátolja és különféle kozmetikai bőrhibák jöhetnek létre, miteszer, akne, hajszálértágulatok, érzékeny bőr . A következő neveket keresd: vazelin – Vaseline -, paraffinolaj – Paraffinum Liquidum -, ásványolaj – Mineral Oil – és mikrokristályos viasz – Microcristallina Wax.
Sajnos van olyan arckrém, ami inkább árt a bőrnek, mint használ. Vannak anyagok, amelyeknek nem sok keresnivalója van egy krémben . Sajnos azonban a profit sokszor fontosabb a cégeknek, mint a minőség. És ez ellen csak a vásárlók tehetnek.

Szintetikus illatanyagok :
A kozmetikumoknál fontos a jó illat, de sajnos a szintetikus illatanyagok váltják ki a legtöbb allergiás reakciót, így érdemes semleges vagy illatmentes krémet választani. Akinek érzékeny a bőre, az is allergizálhat a természetes kozmetikumokra az illóolajok miatt, persze a bőr is jobban tud alkalmazkodni, ha nincsenek káros anyagok az adott termékben!Az újabb kutatások azt is alátámasztották, hogy valószínűsíthetően szerepük van a demenciális betegségek (autizmus, sclerosis multiplex, Altzheimer-kór, Parkinson-kór, dislexia, disgraphia, migrén, epilepszia) kialakulásában is.

Szintetikus színezék :
Elképesztően széles a skálája azon betegségeknek és elváltozásoknak, melyeket a szintetikus színezékek okoznak. Vannak allergén, gyulladást okozó, rákkeltőmérgező, okozhatnak sejtmutációt, agykárosodást, fejlődési rendellenességet (kismama esetén a magzat számára), és egytől egyig minden fajtája a szintetikus színezékeknek rombolja az immunrendszert, ami természetesen egyéb betegségek kialakulásához vezethet, mivel a szervezet védekező képessége csökken.

Izzadásgátló :
Alumínium és származékai, izzadásgátlóban használják. Vigyázat ! Nem csak a nők problémája a melldaganatos elváltozás! Minden harmadik melldaganatos nő után a negyedek az egy férfi!

Habképző anyagok :
SLS (Sodium Lauril Sulphate),SLES (Lauryl Sulphate),ALS (Ammonium Lauryl Sulfate),ALES( Ammonium Laureth Sulphate)
Habzó anyag ezt használják pl tusfűrőben, fogkrémben, samponban, mosogatószerben .
A patikában rá van írva ERŐS MÉREG!

Fényvédők :
Octyl Methoxycinnamate (omcx) kémiai fényszűrő
Sejt-toxikus! MINDADDIG NEM RÁKKELTŐ,AMÍG KI NEM MEGYÜNK VELE A NAPRA!
De ezt fényvédő krémekbe, nappali arckrémekbe teszik és többnyire napozásnál használjuk!

Emulgeátorok és tenzidek :
Mivel a víz és a zsír nem elegyedik egymással, ezért kellenek ezek az anyagok, hogy összeálljon a krém. DEA,diethanolamine, TEA triethanolamine, MEA monoethanolamin és állatkísérletekkel bizonyították, hogy terheli a májat é
s károsítja a vesét és bőrirritáló lehet.

Tartósítószerek :
Triclosan
Fogkrémben és izzadásgátlóban is megtalálható. Állatkísérletek szerint hormon rendellenességet okoz.
Parabének
Tartósítószerként alkalmazzák gombaölő és antibakteriális hatása miatt. Kiderült, hogy bőrön keresztül felszívódva képesek beavatkozni a hormonrendszerbe és így lehetséges, hogy hatással vannak a termékenységre és az ösztrogénfüggő daganatokra, mint a mellrákra.Metilparabén E218, etilparabén E214, propilparabén, butilparabén néven találhatod meg a csomagoláson. Ételekben, gyógyszerekben, kozmetikumokban egyaránt megtalálod.

Bio kozmetika
képekben

Jelentkezz be most

on-line:

Kérdésed van? Visszahívunk.

Adatkezelési tájékoztatást elfogadom

1 + 5 =