Tippek a fogyáshoz

mérlegA fogyókúrák és fogyasztó termékek palettája szinte végtelen, melyek között nem egyszer egymásnak teljesen ellentmondó módszereket is találunk.
Ha hosszútávú és egészséges megoldást szeretnél találni a súlycsökkentésre, mindenképpen okosan kell megválasztanod a fogyókúrádat.
Ebben szeretnék segíteni: összegyűjtöttem a sikeres, tartós fogyás legfontosabb pilléreit.

1. Türelem
Valószínűleg nem az első fogyókúra lesz az, amelyik beválik nálad. És bizony csak a tapasztat dönti el, hogy melyikkel érsz el igazi sikert. Ne hallgass a divatos, felkapott tanácsokra csak az eredményre! Ehhez pedig bizony türelem kell, nem is kevés, hiszen a szervezetnek idő kell, hogy átálljon egy új működésre. Sose várj 1-2 hét alatt eredményt!

2. Életmódváltás
Ha változtatni szeretnél a külsődön azt csakis önmagadért tedd, nem mások elvárása miatt! Tűzz ki konkrét, de megvalósítható célt és határozd meg, miként akarod elérni! Az életmódváltásnak valódi változtatásokkal kell járnia, ha nem változtatsz, hogyan várhatod, hogy bármi is megváltozzon?

3. Ne akarj túl gyorsan fogyni!
A reklámokkal ellentétben nincsenek csodaszerek és villámdiéták, melyekkel napok alatt lefogyhatsz! A kemény tények alapján, 1 kg testzsír megközelítőleg 7000 kcal energiát tartalmaz.
Ha tehát hetente 1 kilótól szeretnél megszabadulni, napi szinten megközelítőleg 1000 kalóriával kell egyrészt csökkenteni a kalória bevitelt, és/vagy növelni a kalória felhasználást. (1 óra kocogás kb. 400 kalóriát éget el).
Amikor valaki – egy villámdiétával vagy egyszerű kalória megvonással – hirtelen ledob néhány kilót, azt leginkább nem a testzsírból adja le, hanem az elraktározott vízből és szénhidrátokból. Az így leadott kilók a diéta végeztével gyorsan vissza tudnak jönni! A hosszútávú, tartós fogyás csakis a zsírtömeg csökkentésével érhető el.
Természetesen nem csak a kalóriák számítanak, a fenti adat csupán egy viszonyítási értéket ad, ami jól mutatja az egészséges és tartós fogyás lehetséges sebességét.

4. Ne éheztesd magad!
A szervezetnek az olyan alapvető funkciók működtetéséhez is, mint a légzés, szívverés, kiválasztás, emésztés stb. energiára van szüksége. Ha a szervezetünket éheztetni kezdjük, akkor azonnal csökkenti az ilyen funkciókra szánt energiát is. Ez okozza azt, hogy a koplalás eleje alatti hirtelen fogyás egyszer csak megtorpan, és azt is, amikor a koplalás után normális kalóriabevitel mellett is súlygyarapodást tapasztalunk, hiszen a szervezet fel akar készülni egy újabb drasztikus éhezésre is.

5. Rendszeres étkezés
Nemcsak a fogyás, hanem az egészség szempontjából is fontos, hogy ne hagyj ki étkezéseket. Sokkal jobb, ha gyakrabban eszel kevesebbet, mint ritkán többet.

6. Táplálkozz egészségesen!
A fogyókúra egyik kulcsa a kiegyensúlyozott, minőségi táplálkozás. A csökkentett kalóriabevitel mellett elengedhetetlen, hogy a szervezeted hozzájusson minden szükséges tápanyaghoz. Bevethetsz táplálékkiegészítőket, vitaminokat is, de ezek nem helyettesítik a jól átgondolt étrendet. Emellett fontos, hogy kerüld a félkész, tartósított élelmiszereket és a gyorséttermeket.

7. Mozogj rendszeresen!
A fogyás másik kulcsa a mozgás. Számtalan mozgásforma közül választhatsz: soprtolhatsz egyedül és csoportosan, kint és bent. Ha meghatározod a konkrét célodat, könnyebben választhatsz annak megfelelő sportágat is. Szakértőktől is kérhetsz segítséget, és ha megtaláltad a neked megfelelő mozgást végezd rendszeresen!

Forrás: fogyás.info

 


BioLife BioKozmetika  –  Pécs

Bio kozmetika
képekben

Jelentkezz be most

on-line:

Kérdésed van? Visszahívunk.

Adatkezelési tájékoztatást elfogadom

1 + 1 =